Lokata w banku i gwarantowany zysk

Czy oszczędzanie w banku może być opłacalne?

Czy w ogóle ma sens odkładanie pieniędzy w banku? Nie brakuje osób, które przypominają o innych sposobach na powiększanie zysku. Przecież możemy inwestować w akcje, obligacje, papiery wartościowe, fundusze inwestycyjne. Form inwestycji jest naprawdę dużo. Nawet one zgadzają się jednak z tym, że właśnie lokaty bankowe odznaczają się szczególnie wysokim poziomem bezpieczeństwa. W czasach, w których spowolnienie gospodarcze jest faktem, a ekonomiści nie podejmują się prognozowania jego końca, ma to duże znaczenie. Dla wielu osób lokowanie pieniędzy w banku będzie jedyną słuszna formą oszczędzania, jeśli ktoś nie akceptuje ryzyka z innych form inwestycyjnych nie ma w zasadzie innej drogi. Może układać pieniądze w szafie (co jest znacznie bardziej ryzykowne ze względu na różne zdarzenia losowe), lub odkładać je na lokacie bankowej. Pieniądze na lokacie są bezpieczne, a do tego mają możliwość pomnażania. Banki podlegają bardzo rygorystycznej kontroli przez Nazdór Bankowy. Między innymi za sprawą takiego nadzoru nasze pieniądze mogą być bezpiecznie pomnażane.

Gwarantowany zysk na lokacie

Lokowanie pieniędzy w banku to nie tylko gwarancja zysku, ale i minimalizacja ryzyka. Jest wiele produktów bankowych, które pozwalają nam na pomnażanie naszych środków, lokaty są zaś dowodem na to, że bezpieczne inwestowanie to coś więcej niż tylko często powtarzany slogan. Ich atutem jest możliwość dostosowania czasu ich trwania do naszych potrzeb, nie bez znaczenia jest zaś i to, że ich założenie wcale nie wymaga od nas posiadania dużych oszczędności. Nie można zapominać i o tym, że lokaty bankowe są elementem oferty niemal wszystkich bankowych instytucji finansowych. Pozwala to na wybór takiego rozwiązania, które rzeczywiście jest w stanie nas usatysfakcjonować. Oszczędzanie pieniędzy to proces, którego musimy się nauczyć. Najbardziej korzystne lokaty to te długoterminowe, to znaczy zawierane na okres dłuższy nić kilka miesięcy. Ponieważ nie każdy ma możliwość lub chce zamrozić pieniądze na tak długi okres czasu warto też zwrócić uwagę na lokaty krótkoterminowe. Dzięki temu mamy możliwość zarabianie nieco mniej, ale i tak znacznie więcej niż na standardowym rachunku rozliczeniowym w banku.

Zobacz więcej na: Rachunki.pl

This article has 5 Comments

    1. To tak jak my z mężem, od zawsze odkładamy pieniądze w banku i może nie ma z tego dużych zysków, ale przynajmniej nie tracimy pieniędzy jak Ci z tym złotem!

  1. Ja wolę inwestować trochę inaczje, mam część środków na lokacie, a część w funduszach, ale faktycznie to zależy jakie kto akceptuje ryzyko.

  2. Też w takich czasach wolę lokaty niż inne inwestycje, giełda tak poszybowała do góry ostatnio, że tylko czekać na spadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *